БІГУВАННЯ

Це процес формування на аркуші паперу поглиблених згинів на місцях майбутніх згинів. Дана операція є одним з етапів післядрукарської підготовки і використовується для того, щоб при складанні папір не ламався в місці перегину, тим самим надаючи поліграфічній продукції більш акуратного вигляду. Біговка здійснюється на спеціальних машинах. В основному, біговка застосовується на виробах з щільного паперу (від 170 г/м²) та картону: листівках, календарях, буклетах, запрошеннях.

ФАЛЬЦЮВАННЯ

Це процес згинання аркушів для формування готового виробу. Із зігнутого навпіл аркуша виходить буклет, який має один згин (фальц). Фальцювання використовують при створенні рекламних матеріалів, проспектів, карт, офісної поліграфії, інструкцій і т.ін. Фальцювання може здійснюватися вручну або з використанням машини. Не дивлячись на те, що на перший погляд цей процес здається досить простим, для його якісного виконання необхідні відповідні знання і досвід.

ЛАМІНАЦІЯ

Це процес покриття плівкою різних виробів з метою захисту зображення від різних зовнішніх впливів, а також надання естетичнішого вигляду продукції. Для ламінування використовують глянсову або матову плівку товщиною від 25 мкм до 250 мкм. Існує два види цього процесу: 1) Гаряча ламінація використовується для захисту малих поліграфічних виробів (візитки, сертифікати, листівки і т.ін). Максимальний розмір 29х42 см. 2) Холодна – для захисту від пошкоджень таких матеріалів як самоклеюча плівка, папір СityLight. Максимальна ширина – 1,05 м.

ВИСІКАННЯ

Головна мета висікання – надати готовим виробам незвичайну форму, рідше прорізати (пробити) в них порожнини або отвори. Матеріалом для висікання може бути папір, картон, тому цей спосіб сьогодні активно використовується для виготовлення папок, етикеток, рекламних конструкцій, листівок,

упаковки і т.ін. Мінімальний тираж на висікання – від 1000 шт.

ПЛОТЕРНА ПОРІЗКА

Це технологія точного відтворення векторного комп'ютерного зображення на матеріалах з підкладкою: самоклеючій вініловій плівці (відомий всім ORACAL), термоплівці (для нанесення на різні тканини), самоклеючому папері тощо. Ви щодня можете спостерігати результати використання плотерної порізки: - оформлення вітрин, кіосків; - реклама на автомобілях; - таблички, інформаційні стенди тощо; - наклейки практично будь-якої форми та розміру.

БРОШУВАННЯ

Це зшивання документів на металеву пружину. Використання металевих пружин – дуже практично. Документи, зшиті такию пружиною, можна повністю відкривати, що особливо корисно під час презентацій. Обсяг блоку, який оправляється металевою пружиною - до 100 аркушів.

СКРІПЛЕННЯ НА СКОБУ

Це зшивання багатосторінкового матеріалу на одну або дві скоби. Найчастіше такий спосіб зшивки використовують у каталогах, брошурах, буклетах, журнальних чи газетних виданнях з невеликою кількістю сторінок. Оптимальна товщина виробу – до 48 сторінок (папір щільністю 80 г/м2).